speaker-info

Šimon Pánek

zakladatel a ředitel, Člověk v tísni

Šimon Pánek je výkonným ředitelem a jedním ze zakladatelů společnosti Člověk v tísni, největší nevládní organizace ve střední a východní Evropě.

Šimon působil osobně v Somálsku, Bosně a Hercegovině, Čečensku, Kosovu, Barmě, Afghánistánu, Srí Lance, Pákistánu, Haiti a dalších 20 zemích na poli humanitárním a rozvojovém, osobně se také podílel na přípravě a realizaci podpory občanské společnosti, politických vězňů, disidentů, aktivistů a dalších statečných a angažovaných lidí, které v celé řadě zemí pronásledují represivní režimy.

Šimon Pánek v České republice aktivně a robustně vstupuje do veřejné debaty v řadě témat, spojených s odpovědností vůči světu, demokracií, lidskými právy a svobodami, postavením menšin či sociální problematikou.

Šimon Pánek je členem Evropské rady pro zahraniční vztahy a zakládajícím členem Evropského partnerství pro demokracii. Od roku 2015 je předsedou správní rady Prague Civil Society Center, nově vzniklé instituce na podporu občanské společnosti v bývalém SSSR. Je duší skaut a celoživotní horal. V roce 2002 obdržel od prezidenta republiky medaili Za zásluhy, v roce 2003 cenu Evropan roku a v roce 2009 cenu Paměti národa. V roce 2021 mu byla předána Stříbrná medaile předsedy Senátu Parlamentu ČR a v roce 2022 udělena Cena Arnošta Lustiga. Působí také jako lektor autentického hodnotového leadershipu.

Moje přednášky

Autentický leadership očima Šimona Pánka

Zóna A