speaker-info

Martin Fortelný

zakladatel a CEO, Advanto

Absolvent studia financí na programu CEMS. Zkušenosti sbíral na zahraničních stážích v Jižní Koreji, Malajsii, či Velké Británii. Prošel cestou od mezinárodních korporací – působil například jako student v A. T. Kearney nebo byl na stáži v automobilce Bentley, pro práce v technologických startupech různých velikostí. Se svým obchodním partnerem Janem Kölblem založili FinTech Advanto, který zpočátku také sami financovali. V letošním roce získali významnou investici od venture capital fondu Nation1.

Motivací pro vytvoření a spuštění Advanta byla snaha zlepšit finanční zdraví zaměstnanců a poskytnout jim mnohem bezpečnější řešení, než jsou půjčky. Zaměstnavatelům pak nabídnout službu, která jim přinese úspory, a benefit, který jejich lidé ocení.

Moje přednášky

Výplata jednou měsíčně je nákladná

Zóna B

Průzkumy finančního zdraví lidí ukazují, že až třetina zaměstnanců dlouhodobě funguje takzvaně od výplaty k výplatě. Například podle LMC JobsIndexu 60 % zaměstnaných lidí není schopno bez problémů zaplatit jednorázový náklad kolem 10 tisíc korun. Není to přitom způsobeno nízkými příjmy, ale nerovnoměrnými útratami v rámci měsíce. Nemalá část domácností do týdne po výplatě utratí […]

Číst více