speaker-info

Marek Dawidko

Fyziofitness a rehabilitační trenér

Na rozdíl od řady jiných trenérů jsem neměl žádný vzor, nikdo mě do sportu nenutil, ale pohyb mi zkrátka dělá velkou radost. A těší mě, když spolu se mnou kouzlo pohybu a zdravého životního stylu objevují i ostatní. Studoval jsem proto Vysokou školu se zaměřením na management sportu. Již při studiu jsem se zajímal o cvičení a problematiku nevhodných činností, které se projevují na bolestech zad a celého pohybového aparátu.

Proto jsem se zaměřil na studium v rámci rehabilitace a kompenzačního cvičení, které pomáhá odstranit jednostranné zatížení a zlepšuje mobilitu páteře. Od roku 2008 pracuji jako fyziofitness trenér, což je spojení fyzioterapie a klasického cvičení a jako kompenzační trenér se zaměřením na odstranění bolesti zad. Díky praxi v Centru pohybové medicíny Prof. Pavla Koláře, kde se zaměřuji zejména na zdravotní a rehabilitační cvičení. Pro Český rozhlas jsem dva roky připravoval každý den ranní tělocviky a poradnu zdravého životního stylu.

Spolu s časopisem Forbes kam jsem psal články o sportu a zdravém životním stylu.

Ve spolupráci s kolegou jsme natočili instruktážní videa pro společnost Seduo s názvem: „Stop bolesti zad jednou pro vždy“.

V týmu EWS mě motivuje podílet se na koncepci celkových změn ve prospěch Vašemu zdraví. Mým úkolem je zpracovat diagnostiku Vašeho stávajícího pracovního prostředí jako podklad pro nové zdravé řešení nebo ergonomickou úpravu. Dále Vás naučím cviky pro krátké aktivní pauzy, které efektivním způsobem za zlomek času kompenzují statickou zátěž z neměnné práce. Rád Vám mohu nastavit dobře homeoffice, pomoci vybavit firemní nebo domácí posilovnu, sestavit cvičební plán na míru, budu Váš on-line trénovat a poradím jak cvičit zdravě a efektivně. Preferuji prevenci před hašením požárů.

V rámci prevence ve firmách se spolupodílím na přednáškách a školeních ve firmách, kde řešíme problematiku zdravého životního stylu, jak odstranit bolesti zad a jak se cítit v práci lépe.

Moje přednášky