speaker-info

Eliška Barthelemy

partner, AK Barthelemy & partneři

Eliška Barthelemy ukončila v roce 1991 právnické vzdělání ve Francii (Universita v Remeši) a v roce 1993 získala diplom postgraduálního studia v oboru mezinárodní právo na Právnické fakultě Paris II (DEA Droit international). Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze absolvovala v roce 1994. V advokacii působí od roku 1992, a to nejprve v mezinárodní kanceláři v Paříži (1992–1993), poté v Praze (1993–1996). V roce 1996 stála u zrodu významné advokátní kanceláře Vyskočil, Krošlák a partneři, kde byla partnerem po dobu více než 22 let.

V roce 2018 se rozhodla dát příležitost svým nejbližším dlouholetým spolupracovníkům a spolu s nimi založila novou advokátní kancelář BARTHELEMY & PARTNERS. Eliška zastupuje nejen frankofonní firemní klientelu při realizaci projektů v České republice, ale pomáhá i soukromým klientům při řešení složitých osobních situací. Věnuje se především pracovnímu právu, právu obchodních společností, akvizicím, restrukturalizacím, právu hospodářské soutěže včetně ochrany spotřebitelů a vymáhání pohledávek.

Pracovní právo i přednáší, a to jak podnikatelským subjektům, tak i studentům FAMU a DAMU. Je rovněž členkou představenstva nadačního fondu Kolowrátek. Eliška je soudní tlumočnicí jazyka francouzského při Městském soudu v Praze. V roce 2011 byla jmenována poradkyní Francouzské republiky v oblasti zahraničního obchodu.

Moje přednášky