Česko.Digital
Česko.Digital

Kdo jsme

Jsme komunita expertních dobrovolníků z mnoha oborů od IT přes projektové řízení až po marketing, kteří ve svém volném čase pomáhají státu a nestátním organizacím a mění tak Česko k lepšímu. Komunitu Česko.Digital založili v roce 2019 Jakub Nešetřil, Radka Horáková a Eva Pavlíková.

Zapojit se může každý, kdo chce pomoci rozvíjet digitální produkty – vývojář, designér, projektový a produktový manažer nebo marketér. Aktuálně je nás přes 5400 a jsme tak největší organizací tohoto druhu (tzn. civic-tech) v Evropě.

Pomáháme projektům a tématům, které hýbou českou společností, ať je to vzdělávání, zdraví a duševní péče nebo finanční gramotnost. S prací našich expertních dobrovolníků jste se mohli setkat například při projektech jako:

• Učíme online, který se věnuje digitalizaci českého školství,
• Covid portál, který lidskou řečí vysvětluje covidová opatření,
• Nedlužím státu, kde si na jednom místě přehledně a zdarma ověříte, zda nedlužíte státním institucím,
• nebo Začni učit!, který pomáhá přivádět do českého školství nové učitele.

V projektech vždy spojujeme digitalizaci a inovaci a přispíváme tak k lepší budoucnosti nás i našich dětí. V souhrnu jsme dosud pomohli více než 4 milionům občanů Česka. Některé naše projekty navíc v loňském roce ocenila porota prvním místem v soutěži SDGs vyhlašované Asociací společenské odpovědnosti v kategorii Veřejná sféra.

Sdílíme společnou vizi, kde technologie slouží lidem bez ohledu na čas, místo nebo společenské postavení. Podporujeme inovace v neziskových projektech společně s našimi partnery - společností Livesport, Nadací PPF a Nadací Avast, pro které je společenská odpovědnost součástí DNA.